До питання участі в реалізації «Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2015 роки»

У відповідності до державної стратегії підвищення енерго- ефективності   бюджетних та комунальних об’єктів, викладеної у «Держаній цільовій економічній програмі енергоефективності на 2010-2015 роки», затвердженої Постановою КМУ від 27.04.2011 року № 447, нашим підприємством проведений енергетичний аудит та розроблена проектно-кошторисна документація на модернізацію двох комунальних котелень з метою їх переведення з газу на місцеве паливо торф.

Ефективність впровадження цих проектів може бути досить висока. Тематика проектів повністю відповідає положенням Державної цільової програми, а отже теоретично існує перспектива державного фінансу- вання впровадження проектів.

На жаль, виконання Державної програми в 2011 році фактично заморожене. Як результат, робота по розробці проектів замовником не оплачується (У чиновників відсутня навідь тінь сумнівів відносно непорядності невиконання договірних умов. До чого сумніви, якщо з’явились чутки, що скоро печатки взагалі відмінять. А й справді, навіщо печатки, навіть гербові, якщо договори все рівно можна не виконувати). Проекти, зі свіжими позитивними експертними висновками покладені на полицю, а перед нашим підприємством постало питання: чи є доцільність і надалі займатися складними і, як виявилось, нікому непотрібними питаннями енергосервісу.

З фрагментами презентації проектів можливо ознайомитись на посиланні:

http://tecom.com.ua/wp-content/uploads/2016/04/lohvicatorf.pdf