До питання про електроакумуляційне опалення та гаряче водопостачання

Журнал Міністерства з питань житлово-комунального господарства України «Житлово-комунальне господарство України» №8 (21) жовтень 2009 р

В журналі опублікована стаття, підготовлена енергоаудирторами підприємства «НВЦ Теплокомплект» Парасочкою С.О. та Хрящевським В.М., ща має назву «До питання про електроакумуляційне опалення та гаряче водопостачання». В статті розглядаються показники ефективності впровадження альтернативних джерел енергії: теплових насосів, сонячної енергетики та електроакумуляційного опалення та гарячого водопостачання. Найбільше уваги в статті приділено питанням електороакумуляційного нагріву. Аналізуються особливості застосування тризонного тарифу на електричну енергію, що використовується для потреб опалення та гарячого водопостачання.

В статті звертається увага на економічну доцільність застосування гібридних електоро-газових акумуляціних котелень. Такі котельні, в першу чергу, доцільно застосовувати  на об’єктах бюджетної сфери, що мають застарілі газові котельні та перспективу отримання електроенергії для потреб опалення за тризонним тарифом при відносно невеликих капітальних витратах.