Екологічні аспекти використання твердого біопалива для потреб теплопостачання

1000000_1

Компанія “НВЦ Теплокомплект» продовжує досліджувати тему впливу викидів забруднюючих речовин в оточуюче середовище відпаливовикористовуючого обладнання. В попередніх матеріалах досліджувались екологічні аспекти теплопостачання населених пунктів. Мова йшла про контроль та нормування забруднення атмосфери джерелами теплової енергії населених пунктів.

http://tecom.com.ua/ekologichni-aspekti-vikoristannya-tverdogo-biopaliva-dlya-potreb-teplopostchannya-2.html  

Необхідність підвищення енергетичної ефективності систем теплопостачання та забезпечення енергонезалежності України потребують значного заміщення природного газу місцевими паливами. До таких палив відносять палива, що мають загальну назву: тверде біопаливо. Згідно Закону України «Про альтернативні палива» до твердих біопалив віднесені: дрова, торф, тирса, солома, інші сільськогосподарські відходи, гранули та брикети, вироблені з біомаси.

Ці матеріали є продовженням попередньої статті в частині оцінки екологічних аспектів систем теплопостачання населених пунктів за умов використання твердого біопалива.

Заміщення природного газу біопаливом є важливим та актуальним для України. Це безперечний факт. Агітуючи за використання біопалива лідери та теоретики біоенергетики, крім енергетичної ефективності застосування твердого біопалива, підкреслюють його так звануекологічність. Говорять про екологічну чистоту біопалива та пов’язаним з його застосуванням зниженням навантаження на природне середовище. На жаль, не все так добре з точки зору екології. Можна говорити про певне послаблення впливу на можливі зміни клімату, що є важливим для європейської та світової спільноти. Але застосування твердого біопалива посилює вплив токсичних речовин на мешканців населених пунктів України. Ідеологи запровадження твердого біопалива цей факт замовчують, створюючи «ура-екологічний» імідж твердого біопалива. Про це свідчить значна кількість публікацій з цього питання.

Можливе підвищення токсичного навантаження на приземний шар атмосфери в населених пунктах, пов’язане із заміщення газу твердим біопаливом, потребує вивчення та об’єктивної оцінки.

Свій погляд на екологічні аспекти процесів заміщення газу твердим біопаливом подають фахівці компанії «НВЦ Теплокомплект» в розділі «Разработки, проблемы, внедрения» сайту компанії.

http://tecom.com.ua/pro-ekologichni-aspekti-teplopostachannya-naselenih-punktiv-ukrayini-3.html