Всеукраїнський конкурс «ТОП-ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ»

Закінчився перший всеукраїнський конкурс «ТОП-ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ», який проводився Національним агенством України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів. Конкурс проводився за такими номінаціями:

  • Найкраще впровадження енергоефективних технологій»;
  • Найкраще виробництво енергоефективного обладнання»;
  • Найкращий науково-технічний прорив в галузі енергоефективності;
  • Інвестування найкращого енергоефективного проекту;
  • Найкраще висвітлення теми енергоефективності в ЗМІ.

Загальна кількість учасників конкурсу — більше 170 підприємств, установ та закладів. В конкурсі приймали участь наукові установи, промислові підприємства, комунальні підприємства «Теплоенерго» та «Водоканал», комерційні структури.

Підприємство «НВЦ Теплокомплект», разом з підприємством КП «Полтававодоканал»  прийняло участь в конкурсі за номінацію — «Найкраще впровадження енергоефективних технологій». Більше 40% учасників конкурсу прийняли участь саме в цій номінації.

Scan0001_2

На конкурс представлена «Комплексна програма підвищення енергоефективності систем теплопостачання об’єктів КП «Полтававодоканал» та використання нетрадиційних джерел енергії та вторинних енергоресурсів». Впровадження цієї програми дало змогу вдвічі скоротити витрати газу система теплопостачання. Але найцікавішим, найефективнішим та найбільш своєчасним етапом виконання програми стало впровадження теплових насосів на Затурінських очисних спорудах.

Впровадження теплового насосу на каналізаційних очисних спорудах в місті Полтаві — це перше впровадження теплового насосу на об’єктах «Водоканалу» України, тому шкода, що цього не помітили організатори конкурсу.

Scan0001_5